Fren Hizmetlerimiz

SÜNGÜROĞLU’nun sunduğu fren hizmetlerini keşfedin: fren balataları, fren diskleri, fren pabuçları kiti, fren hidroliği.

Süngüroğlu Servis Noktalarında Bosch ürünleri kullanılmaktadır.

Uzman Açıklaması

Fren sistemi, aracınızı kontrol etmenizi, sizin ve diğer yolcuların güvenliğini sağlayan emniyet üçgeninin 3 unsurundan biridir. İyi durumda olan frenler, hızınızı kontrol etmenizi ve güven içerisinde aracınızın durmasını sağlar.

Uzman Tavsiyesi

SÜNGÜROĞLU her 10.000 kilometrede bir veya yılda en az bir kez frenlerinizi kontrol ettirmenizi tavsiye eder. Güvenliğiniz göz ardı edilemez; ayrıca aracınızın kontrolü sırasında frenlere özellikle dikkat edilmektedir.


Fren sistemi:

1. Fren balataları
Fren balataları, fren sistemi aşınmasının ilk kurbanlarıdır.
Minimum kalınlık 2 mm olduğunda; yani sürüş stilinize göre 40.000 kilometrede bir değiştirmelidir.
Kötü durumdaki fren balataları; disklerin aşınmasına ve ani frenlemede araç kontrolünü kaybetmenize sebep olur.

2. Fren diskleri
Fren diskleri, özellikle fren esnasında zorlanır, bunun sebebi fren balatalarının disklere sürtünmesidir. Üretici tarafından belirlenen minimum kalınlığa ulaştıklarında fren disklerini değiştirmeniz gerekir; kullanımınıza bağlı olarak ortalama 80.000 ile 100.000 kilometrede.

3. Fren pabuçları kiti
Kampana yerleştirildikten sonra, yaklaşık olarak her 30.000 kilometrede bir kontrol edilmesi ve tozunun alınması gerekir. Fren pabuçlarının ve tekerlek silindirlerinin değişiminin çift olarak yapılması gerekir (sağ ve sol); bu müdahale, fren hidroliği tekerlek silindirine sızıntı yapar yapmaz kaçınılmaz hale gelir.

4. Fren hidrolik yağı
Üreticiler fren hidrolik yağının, 2 yılda veya 40.000 kilometrede bir tamamen değiştirilmesi tavsiye eder. Fren hidrolik yağının kaynama sıcaklığının ölçümü, sürüş koşullarına göre zamanından önce bir değişimi gerektirebilir.

Fren hidrolik yağının görevi:

Uzman Hizmeti

SÜNGÜROĞLU uzmanları her bir lastiğin takılması esnasında frenleme parçalarını kontrol ederler. Güvenliğiniz için fren hidroliği kaynama sıcaklığının elektronik testi, SÜNGÜROĞLU servis noktalarında sistemli olarak yapılan kontroller arasında yer alır. SÜNGÜROĞLU servis noktalarında, fren sisteminin aşınmış temel parçaları değiştirilir ( fren balataları, fren diskleri, fren hidrolik yağı,…). SÜNGÜROĞLU servis noktalarında, istediğiniz takdirde fren sisteminiz incelenir.

Uyarı Sinyalleri

Aşağıda yer alan uyarı sinyallerinden birini tespit ettiğinizde veya en ufak bir şüphenizin olması halinde, frenlerinizi kontrol ettirmek üzere SÜNGÜROĞLU servis noktalarına gelmenizi tavsiye ederiz.